Fjalë Kyçe

Legjenda franceze thotë se Mbappe duhet të përgatitet për ndryshimin e pozicionit te Real Madridi

Legjenda franceze thotë se Mbappe duhet të përgatitet për ndryshimin e pozicionit te Real Madridi

25-vjeçari, i cili ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare në Bernabeu, është në linjë për t’u bërë fituesi më i madh i Real Madrid Madridit me pagë 15 milionë euro në vit. Ai gjithashtu do të marrë një bonus nënshkrimi prej rreth 100 milionë euro, i cili do të paguhet me këste.

Sipas gazetës AS, për sa i përket prezantimit të martën, më 16 korrik, Mbappe do të ketë një pritje si Taylor Swift kur të dalë në Bernabeu,

Swift, e cila performoi në stadiumin e rinovuar së fundmi në maj, u përshëndet nga mjete piroteknike të stilit WWE ndërsa 80 mijë tifozë e ndiqnin – dhe duket se Mbappes do t’i jepet i njëjti trajtim.

Një pasarelë do të instalohet gjithashtu nga dhoma e zhveshjes në skenë, si dhe efekte zjarri, muzikantë live dhe një shfaqje spektakolare me fishekzjarrë.