Fjalë Kyçe

Shikoni golin fantastik të Joaquin

Shikoni golin fantastik të Joaquin

Real Betis dhe Valencia kanë barazuar 2:2 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Momenti më interesant i kësaj ndeshje erdhi nga legjenda e Real Betis, Joaquin.

37 vjeçari arriti që në këtë ndeshje të shënonte direkt nga goditja e këndit.

Joaquin e zu në befasi jo vetëm portierin e Valencias, por edhe gjyqtarin, i cili golin e pranoi pas konsultimit me VAR.