Fjalë Kyçe

Leipzig planifikon ta zëvendësojë Wernerin me Rashicën

Leipzig planifikon ta zëvendësojë Wernerin me Rashicën

Skuadra gjermane RB Leipzig po planifikon ta përmbyllë nënshkrimin e sulmuesit kosovar Milot Rashica.

Menaxheri Julian Nagelsmann synon që ta përvetësojë 23 vjeçarin pasi Timo Werner ta ketë përfunduar transferimin e tij në Chelsea këtë verë, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Rashica ka shënuar 10 gola dhe ka asistuar në 29 paraqitje gjatë këtij sezoni në Werder Bremen.