Fjalë Kyçe

Lewandowski ka pranuar se dy lojtarë të Realit e ftuan atë t’i bashkohet Realit

Lewandowski ka pranuar se dy lojtarë të Realit e ftuan atë t’i bashkohet Realit

Robert Lewandowski, rrëfeu atë që të gjithë fansat e Realit dyshonin disa vite më parë: dëshirën e tij për të luajtur në Real Madrid. Në fakt, polaku, ishte shumë i qartë në një intervistë me Radio BBC, ku tha se të dy Sergio Ramos dhe Cristiano Ronaldo u përpoqën ta bindin atë të luante me ta në Santiago Bernabeu.

Pyetja e gazetarit Guillem Balagué ishte shumë e qartë: “Dy vjet më parë, Cristiano dhe Ramos erdhën tek ju dhe thanë: ‘Eja këtu, duhet të luash për ne!’ A e bënën këtë? ‘

“Po, por ju e dini, nëse luani në nivel të lartë, të gjithë thonë “Ai mund të lëvizë atje ose atje”, por nuk është e rëndësishme për mua. Sepse e njoh ndjenjën, dhe e di pas asaj që të gjithë kanë thënë, kaq shumë ekipe të duan, por gjëja më e rëndësishme është ajo që unë dua, dhe atë që unë vendosi. Pra, këtë herë unë nuk jam duke menduar për një lëvizje tjetër në karrierën time.”

Kjo ëndërr për të luajtur në Real Madrid duket se është zhdukur, “Këtë herë nuk po mendoj të lëviz më shumë në karrierën time, nëse luani në një nga klubet më të mira në Evropë, në botë, ju e dini që mund të jeni të lumtur. Të jesh në Bayern, nëse luan këtu është e thjeshtë: duhet të përqendroheni në lojën tuaj, t’u jepni tifozëve atë që duan dhe t’i japin ekipit atë që u nevojitet “.