Fjalë Kyçe

Liga e Evropës, këto skuadra kualifikohen në gjysmëfinale

Liga e Evropës, këto skuadra kualifikohen në gjysmëfinale

Kanë përfunduar përballjet çerekfinake të ligës së Evropës, shkruan Gazeta Alo.

Super përballje janë luajtur mbrëmjen e sotme në këtë garë.

Këto janë rezultatet e sfidave.

Napoli -Arsenal 0:1 (ndeshja e parë 2:0 në favor të Arsenalit)

Chelsea – Slavia Prague 4:3 (ndeshja e parë 0:1 në favor të Chelseat)

Valencia – Villareal 2:0 (ndeshja e parë 3:1 në favor të Valencias)

Eintracht Frankfurt – Benfika 2:0 (ndeshja e parë 2:4 në favor të Benfikës).

Skuadrat e kualifikuara në gjysmëfinale janë.

Arsenali, Chelsea, Eintracht Frankfurt dhe Valencia. /GaztaAlo.