Fjalë Kyçe

Liga e Kampionëve, këto skuadra kualifikohen në gjysmëfinale

Liga e Kampionëve, këto skuadra kualifikohen në gjysmëfinale

Kanë përfunduar çerekfinalet e çmenduara të ligës së Kampionëve, shkruan GazetaAlo.

Liverpool dhe Tottenham i janë bashkuar Ajaxit dhe Barcelonës në gjysmëfinale të ligës së kampionëve.

Tottenham ka eliminuar Man Cityn ndërsa Liverpooli ka eliminuar Porton.

Man City – Totrenham 4:3 (ndeshja e parë 0:1), dhe Porto – Liverpool 1:4 (ndeshja e parë 0:2).

Gjysmëfinalet e mëdha të ligës së kampionëve janë.

Barcelona – Liverpool dhe Ajax – Tottenham. /GazetaAlo.