Fjalë Kyçe

Liga e Kampionëve, rezultate befasuese në pjesën e parë

Liga e Kampionëve, rezultate befasuese në pjesën e parë

Kanë përfunduar pjesët e para të përballjeve në Ligën e Kampionëve.

Super përballja e kësaj mbrëmje ndërmjet Atl.Madrid dhe Juventusit është mbyllur me rezultatin 0:0.

Ndërsa përballja tjetër ndërmjet Schalke dhe Man City është mbyllur me rezultatin 2:1.

Golat në këtë ndeshje i shënuan Aguero në minutën e 18-të për skuadren angleze, ndërsa për gjermanët ka shënuar dy herë Bentaleb nga penaltia. /GazetaAlo