Fjalë Kyçe

Liga e Kampionëve rikthehet me tre derbi

Liga e Kampionëve rikthehet me tre derbi

Liga e Kampionëve rikthehet në këtë javë.

Liga e Kampionëve do të sjell përballje mjaftë interesante në xhiron e fundit të fazës së grupeve.

Gara më e madhe për klube në Evropë do të sjell përballje të nxehta, pasi disa nga klubet e mëdha ende nuk e kanë siguruar kalimin në fazën tjetër, raporton “lajmi.net”.

Ndeshja kryesore e kësaj xhiroje do të jetë ajo në mes të Liverpoolit dhe Napolit, duke mos lënë anash as atë në mes të Interi dhe PSV-së.

Liverpool do ta kërkoj kualifikimin, duke e mposhtur Napolin, ndërsa PSG duhet ta mposht Crvena Zvezdën.

Nga ana tjetër, Inter shpreson në fitoren e Barcelonës ndaj Tottenhamit, në mënyrë që të kalojë tutje në Ligën eKampionëve.

Më poshtë mund t’i shikoni përballjet që do të zhvillohen nesër (e martë), duke filluar nga ora 18:55.