Fjalë Kyçe

Liga e Parë, këto janë rezultatet dhe tabela pas javës së 22-të

Liga e Parë, këto janë rezultatet dhe tabela pas javës së 22-të

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së 22-të në Ligën e Parë të cilat ishin të parapara për tu zhvilluar diten e sotme , shkruan Gazeta Alo.

Në stadiumin “Ferki Aliu” të Vushtrrsë u zhvillua derbi i javës ndërmjet vendasve të Vushtrrisë dhe Besës së Pejës, ndeshje që përfundoi me rezultat të barabartë 2-2.

Rezultatet dhe tabela.

Vushtrria – Besa 2-2
Onix – Arbëria 0-2
Dukagjini – Vllaznia e Pozheranit 3-1
Drenasi – Vitia 2-0
Fushë Kosova – Vëllaznimi 0-0
Ramiz Sadiku – Kika 2-1
2 Korriku – Trepça 0-0
Bashkimi i Koretinit – Istogu 1-0