Fjalë Kyçe

Liga e Parë, këto janë rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara sot

Liga e Parë, këto janë rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara sot

Kanë përfunduar tri ndeshjet e fundit të xhiros 24 të Ligës së Parë.

Vushtrria ka vazhduar me fitore, teksa e ka mposhtur Bashkimin e Koretinit 2:0 me golat e Eugen Rafunës dhe Shqipdon Ademit.

Fitore ka realizuar edhe Dukagjini i Klinës ndaj Trepçës me rezultat minimal, 2:0. Golat i realizuan Labinot Jashanica dhe Mark Milicaj.

Ndërkohë, ballafaqimi Drenasi – Besa ka përfunduar pa gola.

Vushtrria – Bashkimi 2:0

Dukagjini – Trepça 2:0

Drenasi – Besa 0:0