Fjalë Kyçe

Liga e Parë, ky është orari për javën e 20-të

Liga e Parë, ky është orari për javën e 20-të

Java 20-të në Ligën e Parë pritet të jetë mjaft interesante, pasi që në program ka disa super ndeshje.

Të shtunën priten të zhvillohen katër takime, me ç’rast në fokus do të të derbi i fqinjëve Istogu – Besa. Vëllaznimi udhëton në kryeqytet për tu përballur me Ramiz Sadikun.

Të dielen zhvillohet super derbi i javës ndërmjet Vushtrrisë dhe Vitisë në “Ferki Aliu”. Përballje intersante pritet të jetë edhe ajo ndërmjet Dukagjinit dhe Arbërisë.

Liga e Parë java e 20-të

E shtune 16.03 .2019 ora 13-00

Istogu – Besa
Fushë Kosova Kosova – Onix
Ramiz Sadiku – Vëllaznimi
2 Korriku – Vllaznia Pozheran

E diele 17. 03.2019 ora 13.00

Dukagjini – Arbëria
Vushtria – Vitia
Drenasi – Kika
Bashkimi Koretin – Trepça