Fjalë Kyçe

Liga e Parë, rezultatet e përballjeve të sotme

Liga e Parë, rezultatet e përballjeve të sotme

Vitia ka triumfuar në fundin e ndeshjes përballë Ramiz Sadikut, për të marrë një tre pikësh prej ai nga kryeqyteti në luftën për tu inkuadruar në Superligë.

Gjakovarët mposhtën pastër Kikën nga Hogoshti me rezultat 2-0, falë golave të realizuar nga Lorik Rudi dhe Ardit Vokshi.

2 Korriku në ndeshjen tjetër ka mposhtur Istogun dhe është shmangur nga fundi i tabelës.

Rezultatet komplete.

2 Korriku – Istogu 3:1

Fushë Kosova – Arbëria 0:0

Vëllaznimi – Kika 2:0

Onix – Vllaznia 2:1

Ramiz Sadiku – Vitia 0:1