Fjalë Kyçe

Liga e Parë: Super derbi i kësaj jave luhet në Gjakovë

Liga e Parë: Super derbi i kësaj jave luhet në Gjakovë

Liga e parë vjen në këtë fundjavë me super përballje, shkruan GazetaAlo.

Vëmendja kryesore pa dyshim do të jetë në Gjakovë, aty ku do të takohen kokë më kokë Vëllaznimi dhe Dukagjini, dy pretendentë për tu inkuadruar në Superligë.

Këto janë të gjitha përballjet.

Liga e Parë – java e 19-të
E shtunë, 09.03 2019 në orën 13.00
Onix – Ramiz Sadiku

E diel, 10.03.2019 në orën 13.00
Besa – Fushë Kosova
Vëllaznimi – Dukagjini
Trepça – Istogu
Vitia – Bashkimi (K)
Arbëria (D) – Drenasi
Kika – 2 Korriku
Vllaznia (P) – Vushtrria /GazetaAlo