Fjalë Kyçe

Liga e Parë vjen me super përballje

Liga e Parë vjen me super përballje

Përderisa në Ipko Superligë nuk do të ketë ndeshje, kjo nuk mund të thuhet edhe për Ligën e Parë.

Lideri, Vushtrria e pret Kikën. Dukagjini është nikoqir i rivalit rajonal, Onixit. Ndërkohë, dy skuadrat e fundit, Bashkimi dhe Vllaznia do të tentojnë të marrin maksimumin për të shpëtuar.

Drenasi – Vëllaznimi dhe Besa – Trepça janë dy takimet tjera të xhiros 18.

Të gjitha ndeshjet luhen prej orës 13:30.

E diel, 3 mars – ora 13:00

Besa – Trepça
Dukagjini – Onix
Vushtrria – Kika
Bashkimi (K) – Vllaznia (P)
Drenasi – Vëllaznimi