Fjalë Kyçe

Liga e Veteranëve e uron K.F.F Mitrovicën për fitoren ndaj FC NSA Sofia

Liga e Veteranëve e uron K.F.F Mitrovicën për fitoren ndaj FC NSA Sofia

Skuadra e KFF Mitrovica ka shënuar fitore në ndeshja e dytë në Roundin Parakualifikues në Ligën e Kampionêve, shkruan Gazeta Alo.

Kampionet e Kosovës kanë arritur të mposhtin skuadren  FC NSA Sofia me rezultatin 0:2.

Golat për skuadrën nga Mitrovica i shënuan   Ambra Gjegji dhe Liridona Syla.

Për këtë triumfë të madh skuadren nga Mitrovica  e kanë ururar personalitete të ndryshëm sportiv.

Së fundmi Mitrovicën e ka uruar edhe Liga e Veteranëve e cila i ka dëshiruar suksese të mëtutjeshme në garat evropiane. /Gazeta Alo.