Fjalë Kyçe

Lineker reagon pas anulimit të golit të Werner ndaj Liverpoolit

Lineker reagon pas anulimit të golit të Werner ndaj Liverpoolit

Ish-futbollisti anglez, Gary Lineker, ka reaguar pas anulimit të golit të Timo Werner.

Werner shënoi në ndeshjen ndaj Liverpoolit në min (23′), por më pas sistemi VAR e anuloi golin, të cilin e cilësoi si pozitë jashtë loje, transmeton lajmi.net.

Por, reagimet në rrjetet sociale nuk kanë munguar, njëri nga to ishte edhe Gary Lineker.

Lineker shkroi në profilin e tij social, Twitter, që loja po prishet më shumë dita e ditës nga VAR-i.

“Do ta them përsëri, niveli i offside nuk është më i njejtë dhe loja është më e keqe me të”, tha Gary Lineker.