Fjalë Kyçe

Liria përforcohet me dy futbollistë të huaj

Liria përforcohet me dy futbollistë të huaj

Liria është përforcuar me dy futbollistë të huaj.

Përmes faqes zyrtare në Facebook, Liria ka bërë të ditur se është përforcuar me mesfushorin e majtë nga Uruguai, Martins Pio, si dhe me qendërmbrojtësin Riascos Jhonny nga Salvadori.

“Në kuadër të përgatitjeve për edicionin pranveror, sot (e martë) Liria ka prezantuar dy transferet e reja. Ata janë: Martins Aristegui Maickol Pio me origjinë nga Uruguaji, që luan mesfushor i majtë dhe që vjen nga Al-Nabi Sheet Club nga Libani, dhe Riascos Jhonny, qendërmbrojtës që vjen nga klubi Deportivo Dragon nga Salvadori”, thuhet në konfirmim.

Prezantimi e bënë anëtarët e Bordit të klubit, Nuredin Qollaku dhe Besim Xhambazi.

“Përvoja e tyre e madhe, prej nga vijnë, do t’i ndihmojë ekipit. Presim edhe dy ardhje të reja, në ndërkohë, që të plotësohemi si skuadër”, ka thënë për faqen e klubit, trajneri Vincenzo Alberto Annese.

Një ditë më parë “bardhezinjtë”, prezantuan edhe dy futbollistët e ardhur nga Venezuela, mesfushorët: Ramirez Valdivia Guillermo Abel, i ardhur nga klubi Margarita FC dhe Jimenez Vivas Luis Manuel nga klubi Gran Valencia FC.