Fjalë Kyçe

Lista e futbollistëve më performancën më të mirë te Kosova, sipas faqes së UEFA-së

Lista e futbollistëve më performancën më të mirë te Kosova, sipas faqes së UEFA-së

Kombëtarja e Kosovës këtë vit ka bërë paraqitje fantastike, shkruan gazeta Alo.

Në dy ndeshjet e fundit Kosova ka barazuar në miqësore ndaj Danimarkës me rezultatin 2:2 dhe në ndeshjen kualifikuese ndaj Bullgarisë 1:1.

Së fundmi faqja e UEFA-s ka bërë një listë me performancen më të mirë nga lojtarët e Kosovës.

Kjo është lista e futbollistëve me performancen më të mirë të Kosova, sipas faqes së UEFA-s. /GazetaAlo.