Fjalë Kyçe

Liverpool kërkon fitore kundër Leicester, starton Shaqiri

Liverpool kërkon fitore kundër Leicester, starton Shaqiri

Liverpool sonte pret në Anfield skuadrën e Leicester City, ku në rast fitore do të ishte shtatë pikë para Manchester City

Liverpool i Xherdan Shaqirit do të pret sonte në shtëpi, njërën prej skuadrave më të papërshtatshme në Premier Ligë, Leicester City.

Në rast se Reds do të fitojë këtë ndeshje do të arrinte në kuotën e 63 pikëve duke pasur 7 pikë më shumë se Manchester City që është në vendin e dytë më 56 pikë.

Kështu, Jurgen Klopp ka startuar me ekipin e tij më të mirë kundër Leicester, derisa vijës së sulmit i prinë Salah, Firmino dhe Mane. Kurse Shaqiri ka startuar në mesfushë.