Fjalë Kyçe

Liverpool – Manchester United, ky është vendimi për Xherdan Shaqirin

Liverpool – Manchester United, ky është vendimi për Xherdan Shaqirin

Nga ora 17:30 zhvillohet derbi më i madh i Premierligës.

Në Anfield, Liverpooli e pret Manchesterin në ndeshjen e xhiros së 23-të, shkruan Indeksonline.

Reds gjatë këtij sezoni ka humbur vetëm dy pikë dhe ato nga Djajtë e Kuq në ndeshjen e parë.

Xherdan Shaqiri i cili vulosi fatin e ndeshjes së para një viti sot nuk është as në stol.

Këto janë formacionet zyrtare:

Liverpool:

Manchester United: