Fjalë Kyçe

Liverpool-Napoli, ja formacionet e mundshme

Liverpool-Napoli, ja formacionet e mundshme

Liverpool-Napoli, është kryesfida e natës së sotme në Champions League.

“Të Kuqte” e Anglisë dhe ‘napolitanët ballafaqohen në sfidën vendimtare që çon në fazën tjetër të garave në kompetecionin më të madh evropian, transmeton Gazeta Alo.

Mediet e huaja tashmë kanë publikuar formacionet e mundshme:

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Milner, Henderson, Keita; Salah, Firmino, Mane. Trajner: Jurgen Klopp.

NAPOLI (4-4-2): Ospina; Maksimovic, Albiol, Koulibaly, Mario Rui; Callejon, Allan, Hamsik, Fabian; Insigne, Mertens. Trajner: Carlo Ancelotti. Ndeshja mes Liverpoolit dhe Napolit luhet në “Anfield” dhe nis në orën 21:00. /Gazeta Alo/