Fjalë Kyçe

Liverpool – Southampton, formacionet zyrtare

Liverpool – Southampton, formacionet zyrtare

Liverpooli do të ketë përballë Southamptonin në kuadër të xhiros së 35-të të Premierligës.

“The Reds” kërkojnë pikë të plota ndonëse është vështirë të sigurojnë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, shkruan lajmi.net.

Por, ekziston mundësia ende pasi Leicester mund të gabojë por edhe Chelsea ka orar të vështirë.

Lista e mungesave për Klopp është e gjatë duke u nisur nga, Gomez, Henderson, Kelleher, Matip, Origi dhe Van Dijk.

Për Southampton mungojnë Minamino (sipas marrëveshjes të huazimit) dhe Ryan Bertrand.

Liverpooli ka 54 pikë dhe qëndron në pozitën e shtatë, tetë pikë larg vendit të katërt, i cili mbahet nga Chelsea.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

Liverpool: