Fjalë Kyçe

Liverpool-United, formacionet e mundshme, a do të luajë Shaqiri?

Liverpool-United, formacionet e mundshme, a do të luajë Shaqiri?

Premier League vazhdon sot me kryederbin e madh mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit, transmeton Gazeta Alo.

Kjo sfidë,e cila pritet të prodhojë një ndeshje të madhe, konsiderohet derbi më i madh në ishull.

Mediat angleze tashmë kanë publikuar formacionet e mundshme. Trajneri i “të kuqve” të Anglisë, Jurgen Klopp duket se nga minuta e parë do t’ia besojë një vend edhe Xherdan Shaqirit.

Liverpool: Alisson; Robertson, van Dijk, Lovren, Clyne; Milner, Keita, Shaqiri; Mane, Firmino, Salah.

Manchester United: De Gea; Young, Bailly, Rojo, Dalot; Fred, Fellaini, Pogba, Mata; Rashford, Lukaku.