Fjalë Kyçe

Liverpooli bën ofertën e dytë për sulmuesin e Realit

Liverpooli bën ofertën e dytë për sulmuesin e Realit

Gjuha
Shqip
Anglisht
Gjermanisht
Frëngjisht
Spanjisht
Greqisht
Serbisht
Turqisht
Maqedonisht
Lajme
Arbëri
Ekonomi
Kronikë
Botë
Rajon
OpEd
Sport
Futboll vendor
Futboll ndërkombëtar
Basketboll
Luftarake
Sporte të tjera
Kulturë
Shtojca për Kulturë
Magazina
Lifestyle
Kuriozitet
Showbiz
Horoskopi
Auto
Tech
KTV
LAJMET E MBRËMJES
KOHA E LAJMEVE
60 MINUTA
RICIKLIM
SPORTI NË KTV
TEMPUS
KONFRONT
038
COSMO
INTERAKTIV
BETIMI PËR DREJTËSI
RETRO ARTA
RRETH BOTËS
SPORTI TOTAL
SOT
TE LINDA
DRIVE Liverpooli me çdo kusht e do në skuadër sulmuesin e Real Madridit, Rodrygon.

“Sky Sports” ka shkruar të enjten se “të kuqtë” e kanë bërë ofertën e dytë zyrtare, pasi e para ishte refuzuar nga lideri i La Ligas.

Mediumi spanjoll “Nacional” ka shkruar se oferta e parë ishte 60 milionë euro, ndërsa e dyta është rritur për 20 milionë euro më shumë.

Po ashtu, ky medium ka shkruar tutje se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, nuk e ka ndërmend ta lërë të lirë Rodrygon për më pak se 100 milionë euro.

23-vjeçari ka shënuar 13-të gola dhe ka dhuruar tetë asistime në 41 paraqitje në të gjitha garat për skuadrën më të suksesshme evropiane në edicionin aktual.