Fjalë Kyçe

Louis van Gaal, këto dy skuadra janë favorit për trofeun e ligës së kampionëve

Louis van Gaal, këto dy skuadra janë favorit për trofeun e ligës së kampionëve

Trajneri i njohur holandez, Louis van Gaal ka treguar skuadrat favorite për trofeun e ligës së kampionëve, shkruan Gazeta Alo.

Strategu holandez ka përjashtuar Barcelonën dhe Juventusin nga gara për trofeun e madh evropian.

“Të gjithë mendojnë se Barcelona është favoriti kryesor për të fituar Ligën e Kampionëve, mirëpo nuk është ashtu. Manchester City dhe Liverpooli janë më favorite, pasi ata luajnë më shumë si një skuadër, se sa Barça” ka thënë Louis van Gaal. /GazetaAlo.