Fjalë Kyçe

Majlinda Kelmendi jep një mesazh të fortë për barazinë gjinore në sport (VIDEO)

Majlinda Kelmendi jep një mesazh të fortë për barazinë gjinore në sport  (VIDEO)

Kampionët tanë të xhudos do të vazhdojnë rrugën drejt normës Olimpike Tokio 2020, duke marrë pjesë në Grand Prixin e Budapestit, që mbahet prej nesër (e premte) deri të dielën,shkruan Gazeta Alo.

Të tre medalistët tanë në Lojërat Evropiane Minsk 2019, Majlinda Kelmendi (e artë), Nora Gjakova (e argjendtë), Loriana Kuka (e bronztë), si dhe Distria Krasniqi e Akil Gjakova, do të kërkojnë medaljet e reja.

Nesër në gara do të jenë Majlinda Kelmendi (-52 kg), Nora Gjakova (-57 kg) dhe Distria Krasniqi (-48 kg).

Para garës së Grand Prixit të Budapestit, kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi jep një mesazh të fortë për Barazinë Gjinore në Sport, shkruan Gazeta Alo.

Ahead of the Budapest Grand Prix, judo Olympic Champion Majlinda Kelmendi sends a strong message about gender equality…

Gepostet von Olympic Channel am Donnerstag, 11. Juli 2019