Fjalë Kyçe

Makelele – Ronaldinhos “Nëse vazhdon me këto lojëra si në Play Station atëherë do të bëjë për spital”

Makelele – Ronaldinhos “Nëse vazhdon me këto lojëra si në Play Station atëherë do të bëjë për spital”

Ish ylli i Chelseat, Makelele ka treguar një rrëfim interesant kur ishte përballur me yllin brazilian Ronaldinho, shkruan Gazeta Alo.

Makelele ndër të tjera e ka quajtur Dinhin artist me topin.

“Ronaldinho ishte një artist me topin. Në një ndeshje mes Chelseat dhe Barcelonës, ai e mori topin e ndali dhe filloi t’i bënte ato lojërat e tij. Në atë moment i thashë: Nëse vazhdon me këto lojëra si në Play Station atëherë do të bëjë për spital”, ka deklaruar Claudio Makelele. /GazetaAlo