Fjalë Kyçe

Man Utd e largon portierin në huazim

Man Utd e largon portierin në huazim

Portieri i Manchester United, Joel Pereira është larguar nga “Old Trafford” në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror.

Pereira i është bashkuar skuadrës belge, Kortrijk në një marrëveshje për huazim, deri në fund të këtij sezoni.

22 vjeçari ka bërë nëntë paraqitje me skuadrën e Vitoria Setubal, ku deri më tani ishte i huazuar. Ai do të ishte zgjedhja e katërt tek United, pas De Gea, Romero, dhe Lee Grant.

Pereira mbron ngjyrat e kombëtares së Portugalisë U-21, edhe pse është i lindur në shtetin e Zvicrës.

Pereira pëlqehej shumë nga ish trajneri Jose Mourinho, por duket se ai edhe këtë sezon do ta kaloj në formë huazimi, larg “Old Trafford”.