Fjalë Kyçe

Mbappe i lumtur te PSG-ja

Mbappe i lumtur te PSG-ja

Çdo koment i bërë nga Mbappe ose rrethina i tij i afërt është i mjaftueshëm për të nxitur një hetim mbi kuptimin e tij më të thellë, duke pasur parasysh se fituesi i Kupës së Botës nuk do të deklarojë hapur nëse ai do të largohet ose do të qëndrojë në Paris Saint Germain përtej vitit të ardhshëm.

Pas fitores 2-1 të PSG ndaj Angers të premten mbrëma, Mbappe fitoi çmimin MVP për rolin e tij kryesor në lojë, dhe menjëherë më pas postoi një koment që mund të sugjeronte se zemra e tij është më e vendosur në klubin e tij aktual sesa Real Madrid, me të cilin ai ka qenë i lidhur shumë.

“Gjithmonë i uritur për më shumë. Faleminderit, PSG,” shkroi ai në Instagram.

Mbappe, në foto, ishte duke pozuar përkrah presidentit të klubit Nasser Al-Khelaifi, i cili është i vendosur ta mbajë lojtarin në PSG.

Parisianët duket se kanë ndërmend të mos e hedhin peshqirin pavarësisht se Mbappe deklaroi se ai donte të largohej për në Real Madrid gjatë verës./Express