Fjalë Kyçe

“Mbipopullohet” Tirana, mbërrijnë edhe dy tragete nga Bari me tifozë të Romës

“Mbipopullohet” Tirana, mbërrijnë edhe dy tragete nga Bari me tifozë të Romës

Tifozët holandezë dhe ata italianë vazhdojnë të arrijnë në Shqipëri.

Tirana vazhdon të mbipopullohet dhe sot në kryeqytetin shqiptar pritet të arrijnë dhjetëra mijëra tifozë nga Holanda dhe Nga Italia.

Sot në mëngjes, siç njoftojnë mediat shqiptare, dy tragetë kanë mbërri nga Bari në portin e Durrësit, shkruan “Gazeta Express”.

Bëhet fjalë për 1100 tifozë të Romës, të cilët do ta mbështesin sonte nga afër skuadrën e zemrës në finale të Europa Conference League.

Gjithashtu, gjatë ditës pritet të arrijnë në Tiranë edhe tifozë të tjerë me tragetin e Anconas, më saktësisht 214 udhëtarë.

Ndër të tjera, dhjetëra aeroplanë pritet të aterojnë sot në Tiranë me mijëra tifozë nga Holanda dhe nga Italia.