Fjalë Kyçe

Mbyllen përballjet e Kampionëve, këto janë rezultatet

Mbyllen përballjet e Kampionëve, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar të dyja përballjet në Ligën e Kampionëve.

Super përballja e kësaj mbrëmje ndërmjet Atl.Madrid dhe Juventusit është mbyllur me fitoren e skuadres nga Madridi me rezultatin 2:0.

Golat i shënuan Gimenez dhe Godin.

Ndërsa përballja tjetër ndërmjet Schalke dhe Man City është mbyllur me fitoren e skuadres angleze me rezultatin 2:3.

Golat i shënuan Bentaleb për vendasit, ndërsa për Man Cityn shënuan Aguero, Sane dhe Sterling. /GazetaAlo