Fjalë Kyçe

Mbyllen përballjet e Ligës së Kampionëve, këto skuadra kualifikohen në gjysmëfinale

Mbyllen përballjet e Ligës së Kampionëve, këto skuadra kualifikohen në gjysmëfinale

Kanë përfunduar dy super përballjet e Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaAlo.

Skuadra spanjolle Barcelona dhe ajo holandeze Ajax, janë skuadrat e kualifikuara në gjysmëfinale të kësaj gare.

Barcelona ka eleminuar Man Utd pasi e ka mposhtur me rezultatin e thellë prej 3:0 (ndeshja e parë 0:1), ndërsa Ajaxi e ka eliminuar Juventusin duke e mposhtur në Torino me rezultatin 1:2 (ndeshja e parë 1:1). /Gazeta Alo.