Fjalë Kyçe

Mbyllen super pėrballjet e Ligės sė Kampionėve

Mbyllen super pėrballjet e Ligės sė Kampionėve

Kanė pėrfunduar dy takimet e zhvilluara sonte nė Ligėn e Kampionėve, shkruan GazetaAlo.

Skuadra kampione e Frances, PSG ka shėnuar fitore tė merituar nė Old Trafford ndaj skuadrės angleze Man Utd me rezultatin 2-0.

Golat i shėnuan Kimbpembe dhe Mbappe.

Ndėrsa nė takimin tjetėr Roma ka arritur fitore nė ndeshjen e zhvilluar nė Olimpico ndaj Portos me rezultatin 2-1.

Golat i shėnuan Zaniolo shėnoi dy herė pėr romakėt ndėrsa pėr Porton shėnoi Lopez. /GazetaAlo.