Fjalë Kyçe

Mbyllet klasikja, kjo skuadër kualifikohet në finale

Mbyllet klasikja, kjo skuadër kualifikohet në finale

Barcelona është kualifikuar në finale të kupës së mbretit pasi ka mposhtur Real Madridin në gjysmëfinalen e dytë të luajtur në Santiago Bernabeu, shkruan GazetaAlo.

Barcelona ka mposhtur Realin me rezultatin 0:3, përballja e parë e zhvilluar në Camp Nou ka përfunduar me rezultatin 1:1.

Golat në takimin e sontëm i shënuan Luis Suarez (dy gola), dhe një autogol i Raphael Varane. /GazetaAlo