Fjalë Kyçe

MC Kresha i këndon Ismet Munishit dhe Diego Maradonës

MC Kresha i këndon Ismet Munishit dhe Diego Maradonës

Ismet Munishi krahas sukseseve si trajner, ka shkëlqyer edhe si futbollist duke luajtur në kampionate të ndryshme në Evropë.

Fama e tij i tejkalon vijat e sportit.

Së fundmi, këngëtari i mirënjohur MC Kresha e ka realizuar një këngë të albumit USA.

Në atë këngë përmendet edhe Ismet Munishi dhe legjenda e futbollit botëror, Diego Armando Maradona si dy 10-sha të futbollit.

“10-shi i skuadrës, Maradona, Ismet Munishi babës”, thotë MC Kresha.

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës e ka zbuluar një pjesë të këngës në rrjetin social Facebook.