Fjalë Kyçe

McGregor njoftoi për pensionimin e tij, vjen reagimi epik i Khabibit

McGregor njoftoi për pensionimin e tij, vjen reagimi epik i Khabibit

Conor McGregor befasoi të gjithë ku nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter njoftoi se do të pensionohet nga artet e përziera marciale (MMA).

“Ç’kemi djema, kam një njoftim të shpejtë. Kam vendosur sot të pensionohem nga ky sport i njohur si “artet e përziera marciale’”. I dëshiroj të gjithë kolegëve të vjetër të bëjnë mirë në këtë garë”, ka shkruar McGregor në Twitter.

Ndërsa nuk ka kaluar shumë dhe rivali i tij, Khabib Nurmagomedov, ka postuar një Twitter një lamtumirë thumbuese për irlandezin.

“Mund të jetë vetëm një mbret në xhungël. Vetëm një”, ka shkruar Khabib.

Kujtojmë se Nurmagomedov kishte fituar ndaj Conorit në tetorin në 2018.