Fjalë Kyçe

 Më në fund Milan po e transferon një sulmues

 Më në fund Milan po e transferon një sulmues

Milan po e kërkon një sulmues në afatin e janarit.

Besohet se Milan është i interesuar në Manolo Gabbiadini, por Southampton nuk do të pranojë një huazim me mundësi për të blerë.

Rossonerët po kërkojnë të forcojnë opsionet e tyre sulmuese në janar, por Luis Muriel duket i vendosur të bashkohet me Fiorentinën .

Sipas gazetës Gazzetta dello Sport, drejtori teknik, Leonardo është i gatshëm të sjellë Gabbiadini përsëri në Serie A, përcjell “lajmi.net”.

Southampton e vlerësojnë atë rreth 15 milionë euro, por do të jenë të gatshëm të bëjnë biznes për rreth 12 milionë euro.

Sidoqoftë, struktura e marrëveshjes është pika më e rëndësishme, pasi klubi anglez nuk do të lejojë që Gabbiadini ta lë në huazim me një opsion për ta blerë.

E vetmja mënyrë që Southampton do të marrë parasysh është një huazim me një detyrim për të bërë marrëveshjen të përhershme, por rregulli financiar thotë se Milani nuk mund të angazhohet të shpenzojë këto para.

Buxheti i sezonit të ardhshëm do të jetë i varur nga kualifikimi i Ligës së Kampionëve, ku Paolo Maldini tashmë pranon se është thelbësore për nënshkrimin e Gonzalo Higuain dhe Tiémoué Bakayoko.