Fjalë Kyçe

Mërgim Berisha i bën katër asistime në fitoren e Salzburgut

Mërgim Berisha i bën katër asistime në fitoren e Salzburgut

Futbollisti me prejardhje nga Kosova Mërgim Berisha, ka treguar një paraqitje fantastike.

Berisha ka pasur gisht në katër golat e skuadres së tij Salzburg, që fitoi me rezultat 4:2 kundër Rapid Wien.

Daka realizoi hat-trick dhe një gol e shënoi Adeyemi.

Reprezentuesi i Kombëtares së Gjermanisë po tregon lojë fantastike në Bundesligën e Austrisë.