Fjalë Kyçe

Messi afër marrëveshjes së re me Barcelonën

Messi afër marrëveshjes së re me Barcelonën

Sipas AS, Lionel Messi është në prag për të rënë dakord për një kontratë të re dy vjeçare me Barcelonën, duke i dhënë fund spekulimeve intensive mbi të ardhmen e tij në klub.

Messi e bëri të qartë dëshirën e tij për të lënë “Camp Nou” verën e kaluar, por tani duket se është bindur të qëndrojë nga presidenti i ri, Joan Laporta dhe shoku i tij më i mirë Sergio Aguero, i cili nënshkroi për klubin katalunas të hënën.

Messi ka shumë të ngjarë të vendosë nënshkrimin mbi një zgjatje të re të kontratës dy vjeçare që do ta çojë deri në fund të karrierës së tij në Barcelona.

Ajo që është interesante është se ata përmendin që Messi ende mund ta përfundojë karrierën e tij në Newell’s Old Boys, ku ai filloi si një i ri.