Fjalë Kyçe

Messi apo Ronaldo, ja cilin zgjedh Capello

Messi apo Ronaldo, ja cilin zgjedh Capello

Trajneri i njohur italian Fabio Capello ka zgjedur më të mirin ndërmjet Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, shkruan GazetaAlo.

Capello ndër të tjera e ka quajtur Leon si gjeni i futbollit.

“Cristiano Ronaldo është futbollist i jashtëzakonshëm, por Messi është gjeni. Janë tre gjeni në futboll Pele, Diego Maradona dhe Messi. Ronaldo mund ta ndihmojë skuadrën e tij të fitojë gjithçka, por Messi është gjeni dhe shkon përtej”, ka deklaruar Fabio Capello. /Gazeta Alo