Fjalë Kyçe

Messi golashënuesi më i mirë i këtij viti

Messi golashënuesi më i mirë i këtij viti

Lionel Messi është zgjedhura si golashënuesi më i mirë për këtë vit, i cili kryeson në listë me 51 gola për klubin dhe vendin.

Për herë të parë që nga viti 2007, Messi  gjatë këtij viti nuk ka shënuar gol me kokë, transmeton Klan Kosova.

E rëndësishme është që ylli i Barcelonës ka përmbyllur vitin me më shumë se 50 gola dy më shumë rivali i tij Cristiano Ronaldo, i cili shënoi 49 herë për Real Madridin, Juventusin dhe Portugalinë.