Fjalë Kyçe

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë vetëm lojtari i katërt në histori të La Ligas që ka shënuar gola në 17 edicione rresht në këtë kampionat.

Messi realizoi një gol nga penalltia sonte në fitoren 4:0 të Barcelonës ndaj Villarrealit.

Kishte shënuar gola në 19 edicione rresht në La Liga më herët Agustin Gainza, ndërsa në 17 edicione kanë shënuar Carlos Alonso dhe Sergio Ramos.