Fjalë Kyçe

Messi me gol të bukur kalon Argjentinën në epërsi ndaj Australisë

Messi me gol të bukur kalon Argjentinën në epërsi ndaj Australisë

Përfaqësuesja e Argjentinës ka gjetur golin e parë në ndeshjen ndaj Australisë në kuadër të 1/8-tës në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Është kapiteni i ekipit, Lionel Messi, i cili ka shënuar për epërsinë e Argjentinës 1-0.

Goli i sulmuesit të kompletuar erdhi në minutën e 35-të të ndeshjes.

Ky gol erdhi pas një asistimit të lehtë nga Nicolas Otamendi.

Me këtë gol, Messi shkon në kuotën e nëntë golave në Kampionate Botërore dhe i treti këtë edicion.

https://twitter.com/ElForadeportivo/status/1599125603579400192?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1599125603579400192%7Ctwgr%5Ef28e35f309397f51a31de6bbe5a6cdd29b357308%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fmessi-gol-te-bukur-kalon-argjentinen-ne-epersi-ndaj-australise%2F