Fjalë Kyçe

Messi me het-trik në fitoren e thellë të Barcelonës ndaj Levantes

Messi me het-trik në fitoren e thellë të Barcelonës ndaj Levantes

Goli i parë për katalonasit u shënua nga Luis Suarez, në minutën e 35’, ndërsa minutat e tjerë ishin të Leo Messit, raporton “lajmi.net”.

Ylli argjentinas arriti të realizoi het-trik, duke i shënuar golat në minutën e 43’, 47’ dhe 60’.

Barcelona nuk u ndal me kaq, pasi Gerard Pique e realizoi golin e pestë në minutën e 88′.

Pas xhiros së 16-të, Barcelona është lidere me 34 pikë, tre më shumë se vendi i dytë, Sevilla.