Fjalë Kyçe

Messi merr masa të forta për t’u mbrojtur nga Covid-19, fle në dyshekun anti-koronavirus

Messi merr masa të forta për t’u mbrojtur nga Covid-19, fle në dyshekun anti-koronavirus

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi thuhet se fle në një dyshek anti-koronavirus i bërë nga Tec Moon në mënyrë që të mbajë veten dhe familjen e tij të sigurt nga kërcënimi i virusit.

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi është ndër futbollistët me pagë më të lartë në botë, por pavarësisht pasurisë, futbollisti mund të marrë virusin ashtu si të gjithë të tjerët. Ndërsa futbolli është bërë aktiv në këto kohëra të COVID-19, Messi ka ndërmarrë një hap unik për ta mbajtur infeksionin larg tij dhe familjes së tij.

Futbollisti argjentinas raportohet se po fle në një dyshek anti-koronavirus me vlerë 900 funte për ta mbajtur virusin jashtë banesës së tij. Sipas raporteve, dysheku vret viruset në katër orë, transmeton lajmi.net.

Shumë media spanjolle kanë bërë pretendime se Messi ka blerë dyshekun COVID-19 të Tec Moon në këto kohë pandemie. Kompania ka Saul Niguez të Atletico Madrid si një ambasador të markës dhe përdoret gjithashtu nga Sergio Aguero.

Dysheku vret të gjithë viruset në trupin e personit që fle mbi të për katër orë. Ndërsa të gjithë lojtarët në Barcelona, ​​apo në klube të tjera profesionale në të gjithë botën, i nënshtrohen testeve të COVID-19 rregullisht, Messi duket se ka shtuar një shtresë tjetër mbrojtjeje për familjen e tij.