Fjalë Kyçe

Messi nuk do të luajë nesër për PSG-në, por do të jetë gati kundër Man Cityt

Messi nuk do të luajë nesër për PSG-në, por do të jetë gati kundër Man Cityt

Lionel Messi është lënë jashtë nga ndeshja e Paris Saint-Germain me Montpellier të shtunën, por sulmuesi argjentinas mund të luajë në ndeshjen kundër Manchester Cityt në Ligë të Kampionëve.

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë pësoi një dëmtim në gju kur po luante kundër Lyonit, duke e detyruar atë t’i nënshtrohet një skanimi MRI dhe të mbetet jashtë stërvitjes.

“Leo Messi filloi të vraponte përsëri sot në përputhje me protokollin e tij të trajtimit, një kontroll i azhurnimit është planifikuar për të dielën”, tha klubi në një deklaratë.

Gjëra të mëdha priten prej tij në Paris, por një fillim i ngadalshëm i është bërë një aventurë të re, shkruan Goal, transmeton Klankosova.tv.

Messi ka zhvilluar vetëm tri ndeshje për PSG-në deri më tani, ku vetëm në një nga to kompletoi 90 minuta.

Llogaria e tij e golave ​​në Francë ende nuk është hapur, ndërsa është në kërkim të golit së bashku me Kylian Mbappen dhe Neymarin.

Sidoqoftë, mund të pritet që ai të shkëlqejë në një fazë, dhe nuk do të kishte rast më të mirë për ta bërë këtë sesa kur të përballej me ish-trajnerin e Barcelonës, Pep Guardiolan, të martën e ardhshme.