Fjalë Kyçe

Messi s’mund të presë më

Messi s’mund të presë më

Leo Messi do të jetë titullar të martën kundër Villarrealit.

Pasi luajti 31 minuta në Champions League kundër Borussia Dortmundit dhe 45 kundër Granadas, Lionel Messi do të jetë titullar kundër Villarrealit, raporton AS.

Për herë të parë këtë edicion, Messi do të startojë në sulm me dyshen Antoine Griezmann dhe Luis Suárez, të cilët deri më tani nuk i kanë ndihmuar edhe shumë Barçës, pasi gjendet katër pikë prapa Real Madridit në renditjen e La Ligas.

Barcelonës po i mungon pikërisht Messi i dikurshëm. Ai tani ndihet shumë më mirë dhe është duke marrë vetën ditës pas dite dhe është i gatshëm për ta ndihmuar ekipin që të kthehet te rezultatet pozitive.

Ndeshja mes Barçës dhe Villarrealit zhvillohet të martën në Camp Nou nga ora 21:00.