Fjalë Kyçe

Microsoft lanson në shitje Surface Book 2 me një Core i5 të gjeneratës së tetë

Microsoft lanson në shitje Surface Book 2 me një Core i5 të gjeneratës së tetë

Rreth tre javë më parë, disa shitës me pakicë filluan të shfaqin listat për një Surface Book 2 me 13.5 inç dhe një procesor Intel Core i5-8350U. Kur Microsoft fillimisht njoftoi Surface Book 2, mburrej me procesorët e rinj quad-core të gjeneratës së tetë, por kjo ishte vetëm për modelet Core i7; Core i5 ishte ende një brez i shtatë.

Tani është zyrtare, dhe më në fund mund të blesh një Surface Book 2 me një Core i5 të gjeneratës së tetë.

Modeli i ri, që përfshin 8GB RAM dhe 256GB hapësirë ruajtëse, nuk zëvendëson ato me Core i5-7300U.
Tani për tani, modeli i gjeneratës së shtatë është 200 dollarë jashtë çmimit normal prej 1.499 dollarë, por modeli i gjeneratës së tetë është gjithashtu 1.499 dollarë.

Modeli bazë, megjithatë, nuk ofrohet me një çip të gjeneratës së tetë. Kjo është pajisja me 8GB RAM dhe vetëm 128GB hapësirë ruajtjeje.

Gjithashtu, siç mund ta prisni, nuk ka asnjë mundësi për modelin 15 inç që të vijë me një Core i5.

Dhe si gjithmonë, modeli i Core i5 ende nuk vjen me një GPU të dedikuar.