Fjalë Kyçe

Milan 1-3 Fiorentina, notat e lojtarëve

Milan 1-3 Fiorentina, notat e lojtarëve

AC Milan ka pësuar një tjetër humbje në stadiumin e vet, pasi u mposhtën 1-3 nga Fiorentina.

Erick Pulgar (14’) nga penalltia, Gaetano Castrovilli (66’) dhe Franck Ribery (78’) shënuan për mysafirët.

E vetmja gjë pozitive për vendasit në këtë ndeshje ishte goli i mrekullueshëm i Rafael Leao (80’), që shënoi pas disa driblimeve fantastike.

Leao ka notën më të madhe nga të dyja ekipet (8.0), ndërsa në këtë ndeshje paraqitje jo të mirë pati Mussachio (5.9), që u ndëshkua me të kuq.

Te ‘Violët’ shkëlqeu Erick Pulgar (7.7) dhe Gaetano Castrovilli (7.9).
Më poshtë vlerësimet e të të dyja skuadrave.

AC Milan

Fiorentina