Fjalë Kyçe

Milan dhe Dortmund në garë për yllin e Premier ligës

Milan dhe Dortmund në garë për yllin e Premier ligës

Borussia Dortmund dhe AC Milan po monitorojnë yllin e Watford Gerard Deulofeu, raporton Calciomercato.

Sulmuesi 24-vjeçar ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadres këtë sezon, duke shënuar gjashtë gola, shkruan GazetaAlo.

Kontrata e tij skadon në vitin 2020, dhe një nga ekipet e tij të mëparshme, Milan, dëshirin t’i jap një tjetër rast në Serie A.

Megjithatë, liderët e Bundesligës kanë treguar një interes dhe mund të përpiqen ta joshin atë të transferohet në Gjermani. /GazetaAlo